Skip to main content
Skip to main content

Members of the 36th Parliament
(September 22, 1997 to October 22, 2000)

Refine your search

Historical Information

Results 1 of 1

Name Sorting Affiliation Sorting Constituency Sorting Name Political Affiliation Constituency Province From To
Blondin Andrew Ethel Liberal Western Arctic Blondin-Andrew, Hon. Ethel Liberal Western Arctic Northwest Territories June 2, 1997 November 26, 2000
Export as: XML CSV

For more data options, please see Open Data

Information about members of Parliament prior to September 1997 is available on the Library of Parliament website.