Skip to main content
Skip to main content

Members of the 39th Parliament
(April 3, 2006 to September 7, 2008)

Refine your search

Historical Information

Results 1 of 1

Photo - Nancy Karetak-Lindell - Click to open the Member of Parliament profile
Nancy Karetak-Lindell
Liberal
Nunavut
Nunavut
Name Sorting Affiliation Sorting Constituency Sorting Name Political Affiliation Constituency Province From To
Karetak Lindell Nancy Liberal Nunavut Karetak-Lindell, Nancy Liberal Nunavut Nunavut January 23, 2006 October 13, 2008
Export as: XML CSV

For more data options, please see Open Data

Information about members of Parliament prior to September 1997 is available on the Library of Parliament website.